KOLON BOYAMA VE TARAMA UYGULAMA HİZMETİ

Özel ve kamusal alanlardaki yolların trafik kuralları ve kullanım amaçlarına uygun bir şekilde çizilmesi ve işaretlenmesi çok önemlidir. İyi planlanmış ve doğru uygulanmış yol çizgisi, kazaları önleyebileceği gibi kamusal düzeni de sağlar.


Kolon boyama özellikle kapalı otopark, fabrika, depo ve işletmeler talep edilen bir uygulamadır. Kolonların tamamının yada yarısının boyanmasındaki amaç kolonun fark edilmesini sağlamaktır. Böylece yaşanacak kazaları engelleyerek mal ve can kaybı oluşmasının önüne geçmek hedeflenir. Kolonlar yapıların taşıyıcı sistemidir. Onlara gelecek ağır darbeler tüm binanın zarar görmesine neden olabilmektedir.


Kolonlar tek renk yada birden fazla renk kullanılarak boyanabilir. Kolon tarama (zebralama) yapılması kolonunun daha çok fark edilmesini sağlar. Kolon tarama (zebralama) genelde sarı –siyah renkler ile yapılmakta olup tercih edilen renkler de kullanılabilir.Talep edilir ise kolonların köşesine plastik kolon koruyucu uygulaması da yapılmaktadır.


Kolon tarama (zebralama) soğuk yol çizgi boyası, akrilik yol çizgi boyası, termoplastik yol çizgi boyası, epoksi boya, tek ve çift kompenantlı yol çizgi boyası gibi çeşitli boyalar ile yapılmaktadır. Uygulamalarda yerine göre makine, rulo, fırça kullanılmaktadır.

KOLON BOYAMA VE YOL ÇİZGİLERİ
FOTOĞRAFLARI


Uygulama görsellerini bu kategoride sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de kaliteli ve estetik görünümlü otopark çizgilerine sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN
TIKLAYINIZ